Zadejte kritéria
Nemáte čas hledat? Pošlete poptávku více ubytování najednou!
Poptávka funguje tak, že zadáte své kritéria a potvrdíte. My ho rozpošleme všem vyhovujícím ubytování, které vám pošlou svou nabídku pokud jsou volné. Ušetříte čas a můžete si vybírat! Kritéria si nastavte ve vyhledávání, vyplňte své kontakty a stiskněte Odeslat poptávku.

Počet vyhovujících objektů:

Snažte se zadat co nejpřesněji kritéria, aby vás nekontaktovalo příliš mnoho ubytovatelů. Prohlédnout vyhovující ubytovací zařízení


Zrušit poptávku

Vyberte si z největší zabídky až 13 ubytování Lipno nad Vltavou

ExteriérOkolíExteriérMezonetový apartmán (Chata Sandra)apartmán Sára koupelnaMezonetový apartmán (Chata Sandra)Mezonetový apartmán (Chata Sandra)Mezonetový apartmán (Chata Sandra)Mezonetový apartmán (Chata Sandra)
Chaty v blízkosti jezera i lyžařského střediska
Lipno nad Vltavou • 3 apartmány, 14 osob, 6 ložnic. V rekreační oblasti, u lesa, u jezera, v chatové osadě. Pes povolen.
Bez recenzí
od 1890 Kč / apartmán / noc
AreálDům U Hájenky 420/1 (1L)Dům U Hájenky 420/1 (1L)Dům U Hájenky 420/1 (1L)Dům U Hájenky 420/1 (1L)Dům U Hájenky 420/1 (1L)Dům U Hájenky 420/1 (1L)Dům U Hájenky 420/1 (1L)Dům U Hájenky 420/1 (1L)Dům U Hájenky 420/1 (1L)
Moderní ubytování v blízkosti přírody
Lipno nad Vltavou • 6 chat, 63 osob, 18 ložnic. Na okraji obce, u lesa, u vody, v chatové osadě. Pes není povolen.
Bez recenzí
od 4060 Kč / chata / noc
ExteriérBalkonVýhledObývací místnostLožniceLožniceLožniceDětský koutekDětský koutekObývací místnost
Chata s výhledem na přehradu Lipno
Lipno nad Vltavou • 6 osob, 2 ložnice. V rekreační oblasti, u lesa, u jezera, v chatové osadě. Pes povolen.
5 1 recenze
od 2500 Kč / chata / noc
LožniceKolaLožniceObývací prostorKuchyňský koutLožniceLožniceObývací prostorKuchyňský koutKuchyňský kout
Moderně zařízený apartmán na Lipně, pláž 5 min, Wifi, bez schodů
Lipno nad Vltavou • 4 osoby, 1 ložnice. V obci, u lyžařského střediska, u jezera. Sauna. Pes povolen.
Bez recenzí
od 1600 Kč / apartmán / noc
Vila Lipno 207Ložnice 1 přízemíLožnice 1 přízemíLožnice 1 přízemíLožnice 2 v patřeLožnice 2 v patřeLožnice 2 v patřeLožnice 4 v patřeLožnice 2 v patřeLožnice 3 v patře
Ubytování pro rodiny s dětmi
Lipno nad Vltavou • 12 osob, 4 ložnice. V rekreační oblasti, u lyžařského střediska, u lesa, na horách. Pes není povolen.
Bez recenzí
od 2957 Kč / chata / noc
Ubytování LipnoUbytování LipnoUbytování LipnoUbytování LipnoUbytování LipnoUbytování LipnoUbytování LipnoUbytování LipnoUbytování LipnoUbytování Lipno
Ubytování s vířivkou
Loučovice • 2 apartmány, 18 osob, 3 ložnice. Na okraji obce, u lesa, u řeky. Vířivka. Pes povolen.
Bez recenzí
od 500 Kč / osoba / noc
ExteriérOkolíDětské hřištěRestauracePokojPokojPokojPokojPokojPokoj
Rodinné ubytování s restaurací a bowlingem u vodní nádrže Lipno.
Přední Výtoň • 8 pokojů a  21 chat, 108 osob, 50 ložnic. Na okraji obce, u lesa, u jezera. Sauna, s možností stravování. Pes povolen.
5 6 recenzí
od 450 Kč / osoba / noc
Chata ŠumavankaChata ŠumavankaChata ŠumavankaChata ŠumavankaChata ŠumavankaChata ŠumavankaChata ŠumavankaChata ŠumavankaChata ŠumavankaChata Šumavanka
Skvělá dovolená nedaleko Lipna
Frymburk (okres Český Krumlov) - Milná • 5 osob, 2 ložnice. V rekreační oblasti, u lesa. S možností stravování, bez internetu. Pes povolen.
4.7 3 recenze
od 1150 Kč / chata / noc
ExteriérOhništěVenkovní posezeníHoupací síťRestauraceInteriérSnídaněBarPokojPokoj
Nedaleko Vodní nádrže Lipno
Frymburk (okres Český Krumlov) • 11 pokojů, 30 osob, 11 ložnic. Na samotě u obce, u lesa, u potoka. S možností stravování. Pes povolen.
Bez recenzí
od 570 Kč / osoba / noc
Dvě ZátokyApartmán A1Apartmán A1Apartmán A1Apartmán A1Apartmán A1Apartmán A6Apartmán A6Apartmán A6Apartmán A6
Nádherný výhled na zátoky Lipenského jezera!
Frymburk (okres Český Krumlov) - Kovářov • 5 apartmánů, 30 osob, 8 ložnic. V rekreační oblasti, u jezera. Sauna. Pes není povolen.
Bez recenzí
od 2000 Kč / apartmán / noc
Chalupa u Lesa Frymburk LipnoChalupa u Lesa Frymburk LipnoChalupa u Lesa Frymburk LipnoChalupa u Lesa Frymburk LipnoChalupa u Lesa Frymburk LipnoKuchyň - Chalupa u LesaKuchyň - Chalupa u LesaKuchyň - Chalupa u LesaKuchyň - Chalupa u LesaChalupa u Lesa Frymburk Lipno vstup do patra
Chalupa na klidném slunném místě u Lipna - Frymburk.
Frymburk (okres Český Krumlov) • 11 osob, 3 ložnice. Na samotě u obce, u lesa. Bez internetu. Pes povolen.
Bez recenzí
od 2850 Kč / chata / noc
ExteriérExteriérApartmán č. 7Apartmán č. 4Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 2
Penzion na Lipně - skvělé ubytování pro letní i zimní dovolenou
Frymburk (okres Český Krumlov) • 5 apartmánů a  3 pokoje, 28 osob, 9 ložnic. V obci, u jezera. Pes povolen.
Bez recenzí
od 540 Kč / osoba / noc
Penzion U CandrůInteriérDvoulůžkový pokojDvoulůžkový pokojDvoulůžkový pokojDvoulůžkový pokojDvoulůžkový pokojDvoulůžkový pokojDvoulůžkový pokojDvoulůžkový pokoj
Ubytování v Jižních Čechách s restaurací, salonky a finskou saunou.
Vyšší Brod • 5 pokojů, 12 osob, 5 ložnic. V obci. S možností stravování. Pes není povolen.
5 1 recenze
od 700 Kč / osoba / noc
Nemáte čas hledat ubytování? Pošlete poptávku!

6+ tipů kam jít na výlet v Lipně nad Vltavou

Lipno představuje jednu z dominant jihu Čech. Vyberte si z nabídky ubytování Lipno a poznejte tuto nádhernou oblast. Lipno je obec nacházející se na jihu Čech a zároveň stejnojmenná vodní nádrž vybudovaná na řece Vltavě, poblíž jejíž hráze se obec rozkládá. Celá oblast nabízí různé možnosti rekreace a s ní spojené ubytování Lipno nad Vltavou.

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž LipnoAutor: melechovsky, CC BY 3.0
Vodní nádrž Lipno se nachází na naší nejdelší řece – Vltavě, zde bylo vybudováno v polovině padesátých let 20. století. Jedná se o rozlohou největší přehradní nádrž a zároveň vodní plochu na našem území. Na nádrži naleznete také tři stálé ostrovy. Většina přehrady zasahuje do Chráněné krajinné oblasti Šumava a pravý břeh se táhne až ke státní hranici se sousedním Rakouskem.

Rekreační oblast

Lipno se řadí mezi velmi známá rekreační území. Pro pobyt a ubytování nabízí nejen chalupy Lipno nad Vltavou, ale také ubytování v hotelech nebo penzionech. Povoleno je zde koupání a provozování některých rekreačních vodních sportů. Patří mezi ně jachting, windsurfing, kiteboarding, paddleboarding nebo jízda na katamaránu či kanoi. Pod výpustí je ideální prostor pro vodní slalom nebo rafting. Na své si přijdou i milovníci suchozemských sportovních aktivit, neboť v okolí nádrže se nachází hustá síť propojených a dokonale značených cyklotras. Během zimního období, v případě příznivých podmínek, je zde možnost bruslení. Na zamrzlé hladině naleznete nejdelší bruslařskou dráhu. Na přehradě se daří i sportovnímu rybolovu, který zde můžete provozovat během celého roku. Je však potřeba mít povolenku. V přehradě žijí různé druhy ryb. Narazíte zde na kapry, sumce, candáty, líny nebo okouny. Vzhledem k tomu, že přehrada nebyla nikdy úplně vypuštěna, můžete zde ulovit kousky velkých rozměrů. Na přehradě se také nachází vodní elektrárna, která je zdrojem elektrické energie.

Králičí ostrov

Králičí ostrov je jeden ze stálých ostrovů na přehradě Lipno. Rozkládá se nedaleko lipenské loděnice a dostanete se na něj pouze na lodi. Kolem roku 2010 zde byli vysazeni králíci, kteří z něj udělali turistickou atrakci. Inspirací byl jeden z japonských ostrovů a nápad vzešel od místního starosty. Králíky jste zde mohli pozorovat od počátku dubna, do poloviny listopadu. Na zimu byli přestěhováni do králíkáren. Vzhledem k neukázněným turistům, kteří je ohrožovali, králíky v současné době na ostrově již nenaleznete.

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů LipnoStezka korunami stromů Lipno
Nachází se na vrchu Krampolín, kam můžete vyjet čtyřsedačkovou lanovkou nebo pravidelnou autobusovou linkou. Zdatnější jedinci se na něj mohou vydat i pěšky. Stezka korunami stromů Lipno je více, jak půl kilometru dlouhá dřevěná stezka, jejíž součástí je i několik adrenalinových a didaktických prvků a vyhlídková věž se suchým tobogánem. Do jejího prvního vyhlídkového patra vede točitá lávka, která pokračuje do nejvyššího bodu věže v podobě krátkého schodiště s devatenácti schody. Z rozhledny se vám naskytne nezapomenutelný kruhový rozhled. Vidět můžete celé Lipno, Šumavu a dokonce i sousední Alpy. Celou stezku podpírají sloupy a dřevěná lávka vede korunami smíšeného lesního porostu. Projekt vypracoval německý architekt Joseff Stöger.

Lesní hřiště Království les

Lesní hřiště Království les se nachází nedaleko Stezky korunami stromů. Vede k němu lanovka a svést se můžete také Stezkabusem. Jestliže do těchto míst zamíříte autem, můžete jej zaparkovat na centrálním parkovišti. Království lesa nabízí zábavu nejen pro děti, ale i dospělé. Připraveno je zde velké množství zajímavých herních prvků, díky kterým získáte alespoň základní informace o rozmanitostech šumavského lesa. Součástí jsou i lesní ZOO nebo tvořivé dílničky. Čeká tu na vás loupežnické bludiště, obří mraveniště nebo velká lesní trampolína, která vás vynese až k větvím okolních vzrostlých stromů.

Ski areál Lipno

Pro milovníky zimních aktivit je připraveno přes 13 kilometrů sjezdovek a lanovky se čtyřmi nebo dvěma sedačkami. K dispozici je snowpark pro začátečníky i pokročilé, zábavná skicrossová a snowcrossová trať, měřený slalom, kde si můžete porovnat časy s vrcholovými sportovci, nebo třeba výukové hřiště s pojízdnými koberci. Samozřejmostí je večerní lyžování a bobování. V Ski areálu Lipno naleznete také půjčovnu, servis a využít můžete úschovnu, lyžařskou školu a občerstvení. Pro ubytování se nabízejí třeba apartmány Lipno nad Vltavou.

Naučná stezka Lipno

Apartmány Green StoneApartmány Green Stone
Naučná stezka Lipno spojuje severní část Lipna a Frymburk. Vede pouze jedním směrem a je dlouhá necelých 6 kilometrů. Její začátek naleznete nedaleko lyžařského areálu Krampolín. Na stezce se nachází několik zastávek, na nichž jsou umístěné informační panely se zajímavostmi vztahujícími se k místní krajině, ochraně lesa a k péči o zvěř.

Ubytování Lipno

Vzhledem k tomu, že oblast Lipna je turisticky zajímavá a nabízí spoustu aktivit a atrakcí, je to místo ideální pro rodinnou dovolenou. Pro ty, kdo milují soukromí, je pro ubytování ideální volbou některý apartmán Lipno nad Vltavou. Další možností Lipno nad Vltavou ubytování jsou chaty Lipno nad Vltavou, které jsou určené jak pro páry, tak i pro skupinky nebo rodiny s malými dětmi. Pro letní i zimní pobyt se nabízí také hotel Lipno nad Vltavou, který poskytuje komplexní služby. Jestliže upřednostňujete ubytování v soukromí, pak je pro vás dobrou volbou některý penzion Lipno nad Vltavou nebo menší Lipno nad Vltavou hotel. Nabídka ubytovacích služeb je široká a na své si zde přijde každý. Díky různým možnostem ubytování si můžete užívat všechny atrakce, které oblast Lipna nabízí.