Zadejte kritéria
Nemáte čas hledat? Pošlete poptávku více ubytování najednou!
Poptávka funguje tak, že zadáte své kritéria a potvrdíte. My ho rozpošleme všem vyhovujícím ubytování, které vám pošlou svou nabídku pokud jsou volné. Ušetříte čas a můžete si vybírat! Kritéria si nastavte ve vyhledávání, vyplňte své kontakty a stiskněte Odeslat poptávku.

Počet vyhovujících objektů:

Snažte se zadat co nejpřesněji kritéria, aby vás nekontaktovalo příliš mnoho ubytovatelů. Prohlédnout vyhovující ubytovací zařízení


Zrušit poptávku

Vyberte si z největší zabídky až 0 ubytování Blansko

Nemáte čas hledat ubytování? Pošlete poptávku!
Nenašel jsem žádné výsledky pro dané kritéria
Zkuste další hledání

6+ tipů kam jít na výlet v Blansku

V Jihomoravském kraji se nachází město Blansko s cca 20 tisíci obyvateli. Svůj název získalo díky odvozenině od blana či bláně, neboli trávník, pastvina. V této oblasti naleznete spoustu lesů, a také sem zasahuje CHKO Moravský kras. Pokud rádi zkoumáte přírodní krásy, pojďme si představit konkrétní místa, která byste rozhodně neměli při návštěvě Blanska vynechat.

Býčí skála

Býčí skálaAutor: Lukáš Malý – Vlastní dílo, Volné dílo
Místo pro odvážlivce. Pokud jste citliví na negativní energie, pak sem pravděpodobně nevkročíte. Býčí skála v sobě nese otisk minulosti v podobě pravěkých rituálních vražd – useknuté ruce, hlavy a rozsekaní koně. Můžeme odhadovat, že prostor byl využíván nejspíše jako jeskynní svatyně, kde byly provozovány náboženské obřady a rituály. Dodnes je prý slyšet zpěv, výkřiky a volání. Na tomto místě se natočily pohádky Sněžný drak a Korunní princ.

Kateřinská jeskyně

Chcete navštívit nejrozlehlejší dómy Moravského krasu? Pak zavítejte do Kateřinské jeskyně, do které vstoupíte vchodem vysokým 8 metrů. Prohlédnout si zde můžete krápníkové výzdoby, rozsáhlé řícení stropů podzemních dutin, barevně nasvícený útvar Čarodějnice či Bambusový lesík. Prozkoumejte toto magické místo a zajděte na některý z hudebních koncertů, které se zde pořádají.

Koupaliště Palava

Přírodní koupaliště Palava najdete v odlehlé části Blanska a kromě koupání si tu také můžete zajít na klidnou procházku nebo si zahrát minigolf. Pokud budete mít hlad, je k dispozici občerstvení. Koupaliště má zajímavou historii – úplně původně se v těchto místech nacházel prales s močálem, který se rozhodl zrušit baron Rupert von Kratzmar, a od té doby je vytvořeno koupaliště Palava tak, jak ho známe dnes.

Aquapark Blansko

Aquapark BlanskoAquapark Blansko
Horký letní den? Přijďte se zchladit do Aquaparku Blansko, kde na vás čekají čtyři plavecké dráhy, tři skokanské můstky, divoká řeka, tobogán, skluzavky a mnoho dalšího. Vyřádí se nejen vaše děti, i dospělí si přijdou na své. Určitě je potěší bublinková masážní lavice, široká písečná pláž, dva plážové volejbalové kurty a další prostory na hraní například pétanque nebo ping pongu. Ať už odpočíváte rádi pasivně nebo aktivně, zábavu si zde najdete. Nechybí dokonce ani posilovna.

Dům přírody Moravského krasu

Abyste se něco více dozvěděli o přírodě v Moravském krasu, navštivte Dům přírody Moravského krasu, který vám nabídne náhled od počátků planety až do její současnosti. Vyzkoušet si můžete také aktivity jako je projektování změn krajiny, zhlédnutí filmu ve 3D kině nebo dětská herna. Pro školy, školky a organizované skupiny jsou připraveny speciální programy o Moravském krasu a komentované prohlídky expozice.

Muzeum Blanenska

Muzeum Blanenska se nachází na zámku Blansko a zaměřuje se především na historii výroby blanenské umělecké litiny, pravěk, archeologii Blanenska a dějiny výzkumu Moravského krasu. Expozice je dostupná pouze s průvodcem a v rámci ní můžete navštívit také stálou expozici objevitelů a archeologie nebo archeologickou hernu pro děti.

Ubytování Blansko

Rádi byste navštívili tuto malebnou krajinu plnou přírodních krás? Pak byste si měli nechat volných hned několik dní, abyste si vše stihli užít. K tomu vám pomůže ubytování v Blansku hned v několika variantách. Vyberte si to, co vám nejvíce vyhovuje – rádi vám pomůžeme! Potrpíte si na luxus a chcete si užít Relax na sto procent? Pak vyberte hotel v Blansku. Nemine vás Wi-Fi a parkování zdarma, restaurace i bar a nejrůznější druhy pokojů, ať už jste sami, v páru nebo ve více lidech. Součástí jsou také apartmány.

Chalupy SuchýChalupy Suchý
V ceně je započítaná i snídaně, díky které nebudete muset hledat žádný podnik, a každé ráno si tak vyberete ze široké nabídky jídel. Některé hotely v Blansku nabízejí také dětské hřiště, kulečník či tenis. Je vám hotel sympatický, ale hledáte něco levnějšího? Vyzkoušejte penzion v Blansku, který se kvalitou podobá hotelu, ale jeho atmosféra je rodinnější. Na pokoji se budete moct bezplatně připojit k Wi-Fi, parkovat zdarma, dát si snídani a v některých penzionech i navštívit restauraci v případě, že budete hladoví i v jiné části dne. Ubytovat se lze ve dvoulůžkových až pětilůžkových pokojích. Pokud máte rádi soukromí a nevadí vám si vařit nebo docházet do restaurací v centru, pak se vám bude líbit apartmán Blansko. Tuto možnost ubytování nabízí hotely nebo soukromí majitelé. V apartmánu naleznete vlastní kuchyňku, obývací pokoj, ložnici a koupelnu s toaletou. Budete si tak připadat jako doma a místa budete mít dost, proto se apartmán hodí na ubytování s dětmi. Ideální varianta také pro osoby s alternativním jídelníčkem – celiaky, vegetariány, vegany. Zalíbila se vám možnost mít vlastní soukromí? Pak vás jistě nadchne chata v Blansku, kde můžete strávit klidně celý týden. Nejen, že budete mít celý prostor pro sebe, ale také budete moct grilovat a vaše děti si vyhrají na hřišti. Nemusíte tu strávit pouze letní dny, ale klidně také Vánoce nebo Silvestr, avšak počítejte s větším příplatkem. Ceny se různí, odvíjí se totiž od jednotlivých majitelů, proto se vyplatí hledat nejlepší nabídku. Hledáte levné ubytování v Blansku? Zvažte ubytovnu. Zní to sice jako ta nejhorší možná varianta, ale budete překvapeni úrovní tohoto ubytování. Za tu nejnižší cenu budete mít k dispozici pokoj s vlastním WC i sprchou. O večerní zábavu se postará pivní bar s kulečníkovou hernou přímo na ubytovně. Ubytovny v Blansku jsou vhodné pro rodiny s dětmi, turisty, účastníky sportovních či společenských akcí, školní výlety, ale i pracovníky ve firmách. Snad jste si vybrali společně s naší pomocí to pravé ubytování pro vás a vyrazíte prozkoumat Blansko! Využijte na cestách naše tipy a poznejte další z oblastí České republiky.

Názory a doporučení

Barbora Kaiser Šperková
Punkevní jeskyně, Macocha, vila Tugendhat.

Barbora Kaiser Šperková
Cukrárna na návsi, Rudické propadání, pěší výlety, šlapadla, paddleboard, wellness v hotelu Kras.