Zadejte kritéria
Nemáte čas hledat? Pošlete poptávku více ubytování najednou!
Poptávka funguje tak, že zadáte své kritéria a potvrdíte. My ho rozpošleme všem vyhovujícím ubytování, které vám pošlou svou nabídku pokud jsou volné. Ušetříte čas a můžete si vybírat! Kritéria si nastavte ve vyhledávání, vyplňte své kontakty a stiskněte Odeslat poptávku.

Počet vyhovujících objektů:

Snažte se zadat co nejpřesněji kritéria, aby vás nekontaktovalo příliš mnoho ubytovatelů. Prohlédnout vyhovující ubytovací zařízení


Zrušit poptávku

Vyberte si z největší zabídky až 3 ubytování Slavonice

LožniceLožniceLožniceLožniceLožniceLožniceLožniceLožniceLožniceLožnice
Ubytování v historickém centru města
Slavonice • 4 pokoje, 16 osob, 6 ložnic. V centru obce. Pes není povolen.
10.0 1 recenze
390 - 520 Kč osoba / noc
Rodinný penzion KuncRodinný penzion KuncRodinný penzion KuncRodinný penzion KuncRodinný penzion KuncRodinný penzion KuncRodinný penzion KuncRodinný penzion KuncRodinný penzion KuncRodinný penzion Kunc
Poznejte překrásnou Českou Kanadu!
Slavonice • 6 pokojů a  2 apartmány, 26 osob, 9 ložnic. V centru obce. Pes povolen.
Bez recenzí
300 - 450 Kč osoba / noc
ExteriérVelký apartmán-společenská místnost s galerií.Velký apartmán-společenská místnost s galerií.Velký apartmán-společenská místnost s galerií.Velký apartmán-pokoj s koupelnou.Malý apartmán-kuchyně s kachlovýma kamnama.Malý apartmán-pokoj.Malý apartmán-pokoj.Apartmán-Ubytování ve dvoře.Apartmán-Ubytování ve dvoře.
Originální chalupa s řekou, rybníky, letní kuchyní v jižních Čechách
Slavonice - Modletice • 4 apartmány, 29 osob, 9 ložnic. Na okraji obce, u lesa, u řeky. Pes povolen.
Bez recenzí
500 - 500 Kč osoba / noc
Nemáte čas hledat ubytování? Pošlete poptávku!

7+ tipů kam jít na výlet ve Slavonicích

Slavonice najdete na jihozápadní Moravě na tom nejzápadnějším místě. Obyvatelé se pohybují okolo čísla 2 300, tudíž se jedná o malé klidné místo, které ale má rozhodně co nabídnout, a to jak pro děti, dospělé, tak pro páry. Typické jsou svými renesančními měšťanskými domy s bohatě zdobenými štíty a pitoreskním systémem podzemních chodeb. Přijďte ho poznat a navštívit nejrůznější atrakce, které vám dnes doporučíme.

Hrad Landštejn

Hrad LandštejnHrad Landštejn
Románský hrad Landštejn je chráněn jako národní kulturní památka a je jedním ze tří dochovaných románských hradů v České republice. Uvnitř něj si prohlédnete stěny vybudované na začátku 13. století, které byly v roce 1771 zničeny požárem. Po požáru došlo k rozsáhlým rekonstrukcím, které ale znemožnily poznání některých fází stavebního vývoje hradu. Pokud byste chtěli mít větší rozhled, je k dispozici vyhlídková věž, odkud zahlédnete lesnatou krajinu České Kanady. Strohá architektura odráží obranný účel hradu, proto nečekejte nic honosného, jedná se o zříceninu.

Zámek Dačice

Poblíž Slavonic se nachází také město Dačice, kde stojí stejnojmenný zámek Dačice, který je opět národní kulturní památkou. Expozice je pouze jedna, a to Soukromé a reprezentační pokoje, kde si prohlédnete 21 místností, jako je například velká pozdně secesní knihovna, Sál předků či Společenský sál. Místnosti působí útulně a jsou vybaveny přesně tak, jako tomu bylo na počátku 20. století, tudíž vám dávají možnost nahlédnout do soukromí bývalých obyvatelů. Součástí zámku je i Městské muzeum a galerie Dačice, které nabízejí krátkodobé výstavy, badatelské a informační služby, odbornou knihovnu se studovnou, prodej publikací a upomínkových předmětů.

Pfaffenschlag

PfaffenschlagAutor: Daniel Baránek, CC BY-SA 3.0
Pokud vás zajímá historie, určitě byste toto místo neměli vynechat. Pfaffenschlag je zaniklá středověká osada, která se nachází 200 metrů dlouhou cestou ze silnice Slavonice – Stálkov. Na první pohled lze rozeznat základy domů, pozůstatky mlýna, obvodové zdi hospodářských budov, sklepy nebo lochy – podzemní chodby sloužící jako úkryty. Přijďte pocítit atmosféru vypálené vesnice na vlastní kůži, je volně přístupná všem turistům.

Graselova sluj

U Slavonic se nachází Graselova sluj, což je žulový převis v minulosti využívaný jako skrýš loupeživé bandy J. G. Grasela, která byla aktivní v první polovině 19. století na obou stranách česko-rakouské hranice. Poblíž naleznete také Schillerovy kameny a Graselovu naučnou stezku.

Pohádková stezka Panenská u Jemnice

Jste na výletě s dětmi? Pak se s nimi určitě projděte pohádkovou stezkou mezi Jemnicí a Slavonicemi. Pohádková stezka Panenská u Jemnice je dlouhá 4 kilometry, tudíž nic, co by vaše děti nezvládli. Vede lesem i po asfaltové cestě, na které narazíte na 11 informačních tabulí s pohádkovými příběhy a soutěžními úkoly, které při splnění zapíšete do brožurky. Pokud dítě splní všechny úkoly, může si po návratu vyzvednout malou odměnu. Kromě Pohádkové stezky vyzkoušejte třeba Hastrmanovu ekostezku, která zábavnou formou učí děti o ekologii, třídění odpadu či lesnictví. Pro rozjímání nad krajinou navštivte rozhlednu U Sovy. A pokud se vám nikam chtít nebude, určitě si vaše ratolesti vyhrají na hřišti, kde mají k dispozici skluzavku, šplhací sestavu, houpačky i pískoviště.

Ubytování Slavonice

Ranč NávaryRanč Návary
Zaujala vás oblast Slavonice a chtěli byste ji navštívit? Při prodlouženém výletu či rovnou dovolené se vám určitě bude hodit nějaké to ubytování ve Slavonicích, tady máte naše tipy! Bude to hotel, penzion, apartmán nebo chata/chalupa? V případě, že se rádi rozmazlujete, zvolte hotel ve Slavonicích, kde o vás bude postaráno. K dispozici budete mít Wi-Fi či parkování zdarma, televizi a vlastní koupelnu, samozřejmě. Hotely Slavonice nabízejí i snídaně, kde si můžete sami vybrat, na co máte chuť. Pokoje jsou jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové, nebo můžete vybírat z apartmánů. Některé hotely Slavonice nabízejí také wellness služby, což se určitě může hodit. Pokud si s sebou budete chtít vzít pejska, raději se předem ujistěte, že je to možné, ne každý hotel povoluje ubytování s mazlíček. Jestliže byste rádi stejné služby, jen raději něco skromnějšího, zavítejte do penzionu. Součástí bývá zahrada a některé penziony ve Slavonicích jsou vhodné i pro rodiny, jelikož nabízejí větší pokoje. Vybavení je spíše základní, nicméně atmosféra je pohodovější a celkově klidnější. Ceny zde bývají také levnější. Hledáte-li něco většího, nebo máte prostě jen rádi své soukromí, využijte apartmány Slavonice. Součástí apartmánu je kromě ložnice a koupelny také obývací pokoj a kuchyň. Ideální volba, pokud jste na dovolené s dětmi nebo se o sebe chcete starat sami. Vzhledem k vybavení si můžete sami vařit, a dokonce se můžete posadit i na zahrádce a třeba si něco ugrilovat. Zalíbilo se vám ubytování v soukromí Slavonice? Chata či chalupa je skvělou příležitostí k týdnu plnému zábavy! Pronajměte si nějakou a společně s celou rodinou nebo partou přátel využijte její výhody – spousta místa, venkovní prostory, jedinečná atmosféra, která je o to silnější, pokud se zde ubytujete o vánočních svátcích či Silvestru. Najdete-li navíc výhodnou nabídku, můžete dost ušetřit. Ubytování v chatě či chalupě je možné na víkend nebo na celý týden. Jestli vás Slavonice nadchly a rádi byste si jejich návštěvu prodloužili, máte na výběr z několika výše uvedených možností. Najděte si tu svou a užijte si dovolenou, jak se patří!

Názory a doporučení

Helena Novotná
Celé okolí