Zadejte kritéria
Nemáte čas hledat? Pošlete poptávku více ubytování najednou!
Poptávka funguje tak, že zadáte své kritéria a potvrdíte. My ho rozpošleme všem vyhovujícím ubytování, které vám pošlou svou nabídku pokud jsou volné. Ušetříte čas a můžete si vybírat! Kritéria si nastavte ve vyhledávání, vyplňte své kontakty a stiskněte Odeslat poptávku.

Počet vyhovujících objektů:

Snažte se zadat co nejpřesněji kritéria, aby vás nekontaktovalo příliš mnoho ubytovatelů. Prohlédnout vyhovující ubytovací zařízení


Zrušit poptávku

Vyberte si z největší zabídky až 8 ubytování Hřensko

ExteriérPergolaPergolaObývací místnostLožniceLožniceLožniceLožniceObývací místnostKuchyň
Chalupa s krbem a bazénem
Hřensko - Mezná • 11 osob, 4 ložnice. Na okraji obce, u lesa. Bazén. Pes povolen.
Bez recenzí
od 2570 Kč / chata / noc
ExteriérBazénPergolaDětské hřištěApartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 2
Apartmány v bazénem, vířivkou a vinným sklepem
Hřensko - Mezná • 4 apartmány, 17 osob, 5 ložnic. Na okraji obce, u lesa. Bazén, vířivka. Pes povolen.
4.6 1 recenze
od 1000 Kč / apartmán / noc
ExteriérVenkovní posezeníExteriérSpolečenská místnostSpolečenská místnostSpolečenská místnostSpolečenská místnostSpolečenská místnostInteriérInteriér
Jen kousek od vstupu do soutěsek a k Pravčické bráně
Hřensko • 6 osob, 2 ložnice. V rekreační oblasti, u lesa, u řeky. Pes není povolen.
Bez recenzí
od 4000 Kč / chata / noc
Hotel U Zeleného stromuBarRestauracePokojPokojPokojPokojPokojPokojKoupelna
Ubytování v pěkném hotelu v srdci Českého Švýcarska
Janov (okres Děčín) • 10 pokojů, 27 osob, 12 ložnic. V rekreační oblasti. S možností stravování. Pes povolen.
Bez recenzí
od 990 Kč / osoba / noc
ExteriérExteriérObývací prostorObývací prostorLožniceLožniceLožniceLožniceLožniceObývací prostor
Poznejte nádhernou oblast Českého Švýcarska!
Arnoltice • 11 osob, 4 ložnice. V obci, u řeky. Pes povolen.
Bez recenzí
od 1840 Kč / chata / noc
ExteriérPergolaExteriérVenkovní posezeníObývací místnostObývací místnostObývací místnostKuchyňKuchyňLožnice
Chata v turisticky atraktivní oblasti Českého Švýcarska
Růžová • 7 osob, 2 ložnice. Na okraji obce. Bez internetu. Pes povolen.
Bez recenzí
od 2000 Kč / chata / noc
ExteriérApartmán v patřeApartmán v patřeApartmán v patřeApartmán v patřeApartmán v patřeApartmán v patřeApartmán v patřeApartmán v patřeApartmán v přízemí
 
Děčín - Loubí • 2 apartmány, 13 osob, 3 ložnice. Na okraji obce, u lesa, u řeky. Pes povolen.
4.9 2 recenze
od 2000 Kč / apartmán / noc
ExteriérExteriérZahrada2-lůžkový pokojRestaurace4-lůžkový pokojBar3-lůžkový pokojExteriérExteriér
Penzion v srdci Českého Švýcarska
Jetřichovice - Vysoká Lípa • 6 pokojů, 17 osob, 6 ložnic. Na okraji obce, u lesa. S možností stravování. Pes není povolen.
Bez recenzí
od 420 Kč / osoba / noc
Nemáte čas hledat ubytování? Pošlete poptávku!

10+ tipů kam jít na výlet ve Hřensku

Chystáte-li se na návštěvu Národního parku České Švýcarsko, pak rozhodně neminete obec Hřensko. Nachází se v Ústeckém kraji, v okrese Děčín, na dolním toku řeky Kamenice a bývá považována za vstupní bránu do parku. Má jedno prvenství a tím je nejníže položená obec naší republiky. Velká část obce se rozkládá v údolí obklopeném hradbou skalních stěn tyčících se do velké výšky. První písemné zmínky o ní se objevují již koncem 15. století, kdy zde stávala krčma, která sloužila pro odpočinek a občerstvení vorařům. Kromě klasické silniční a železniční dopravy je v místě v provozu přívoz pro osobní i automobilovou přepravu. Využít můžete i linku, která spojuje české Ústí nad Labem s německým Bad Schandau. Využijte možnost ubytování Hřensko a vydejte se na toulky touto nádhernou přírodní krajinou.

Plavba na lodičkách

Pravčická bránaAutor: Jerzy Strzelecki – Vlastní dílo, CC BY 3.0
Dovolená Hřensko to nejsou jen pěší výlety, ale také plavba na lodičkách po hladině říčky Kamenice, která se táhne, kromě jiného, i nádhernými soutěskami. Z obou stran budete obklopeni hradbou vysokých skal a převozníci vám představí zajímavé skalní útvary. Podél řeky vedou i nádherné stezky proplétající se divokou přírodou a skalními tunely. Mezi známé soutěsky Kamenice patří Edmundova (někdy zvaná též Tichá) a Divoká. Tyto úseky lze projet pouze na lodičkách.

Národní park České Švýcarsko

Jedná se o oblast rozkládající se u státní hranice s Německem. Předmětem ochrany v tomto parku jsou unikátní pískovcové útvary a s nimi se spojující biotop. Při procházce parkem, po značených stezkách, narazíte na mohutné skalní věže, brány, rokle, bludiště a města. Tomu všemu daly vzniknout eroze křídových mořských sedimentů v období čtvrtohor. Symbolem parku je Pravčická brána, která patří mezi největší přirozené vzniklé skalní brány našeho kontinentu. Kromě toho je považována za nejkrásnější přírodní útvar celé oblasti. Vzhledem k tomu, že ji ohrožuje erozivní činnost, je brána, společně s okolními skalními masivy, zařazená mezi chráněné památky. Patří mezi ně i výletní zámeček Sokolí hnízdo. Pravčickou bránu naleznete nedaleko městečka Hřensko a její součástí jsou, kromě jiného, čtyři vyhlídky. Zajistěte si Hřensko ubytování a vydejte se na některou z nich. Podobný vzhled má i Malá Pravčická brána, která je také součástí Českého Švýcarska. Má však menší rozměry. Tato skála zároveň slouží jako vyhlídkové místo a na její vrchol vedou schody vyrobené ze železa. Železnou konstrukcí je tvořená i vyhlídková plošina, která zároveň brání poškozování skalního útvaru.

Rozhledny a vyhlídky

Vyhlídka BelvedérAutor: Prazak – Vlastní dílo, CC BY 2.5
K pozorování okolní krajiny přímo vybízejí rozhledny a vyhlídky, ke kterým si můžete udělat celodenní výlet. Využijte nabídku ubytování Hřensko penzion a můžete objevovat krásy okolní přírody během vaší dovolené. Na Pastevním vrchu, v obci Růžová se nachází rozhledna Růženka. Svým neobvyklým tvarem k návštěvě přímo vybízí. Jedná se o betonovou rozhlednu atypického vzhledu, která tak trochu připomíná návrh Národní knihovny architekta Kaplického. Rozhledna byla na tomto místo vybudována místo dřevěného posedu s vyhlídkou. Přestože není příliš vysoká, umožňuje vynikající kruhový výhled do okolní krajiny. Další možností je asi nejstarší a možná také nejhezčí vyhlídka parku – vyhlídka Belvedér. Nachází se nedaleko Labské Stráně a je přístupná pěšky i automobilem. Z vyhlídky je nádherný výhled na Labský kaňon a dohlédnete z ní také na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone, které se nacházejí na území našich německých sousedů. Za návštěvu rozhodně stojí také Růžová vyhlídka, která je součástí Růžového hřebene tyčícího se nad údolím řeky Labe, nedaleko města Děčín. Kromě Růžového hřebene je z ní vidět také Děčínský Sněžník.

Další zajímavá místa v oblasti

Zavítáte-li do obce Růžová, není zde jen rozhledna Růženka, ale také Růžovský vrch, někdy nazývaný Růžák. Tento výrazný masiv čedičového původu nelze přehlédnout, neboť je nejvyšším vrcholem Národního parku České Švýcarsko a vytváří tak dominantu kraje. Jedná se o národní přírodní rezervaci, která se rozkládá nedaleko města Děčín. Vzhledem k tomu, že spadá do I. zóny Národního parku České Švýcarsko, můžete se po jeho území pohybovat pouze po vyznačených turistických stezkách.

Klopotský vodopádAutor: Mars 2002 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0
Na vrchol se dostanete po značených trasách, které vedou z Růžové, Srbské Kamenice nebo Kamenické Stráně. Vrchol vznikl následkem vulkanických činností ve třetihorním období. Na jeho svazích nacházejí domov ohrožené nebo zajímavé druhy rostlin a živočichů. Růžovský vrch není jediný, který stojí za návštěvu. Vydat se můžete také na Pastevní vrch. Opět jej naleznete na území obce Růžová a vytvářela jej také třetihorní vulkanická činnost. Nedaleko vrchu, severním směrem, se nachází Divoká soutěska řeky Kamenice. Přestože vrch není nijak výrazně vysoký, nabízí dokonalý rozhled po celém okolí. Možná právě proto byl v minulosti využíván jako vojenská pozorovatelna. V minulosti se také jednalo o poutní místo. Ke kamennému kříži byla vypravována prosebná procesí. Zajímavou podívanou nabízí Klopotský vodopád. Ten naleznete u Dolního Žlebu. Potok, na kterém se vodopád nachází, patří k hranici mezi naším územím a sousedním Německem. Zásluhu na jeho vybudování má lidská ruka. Vznikl díky provozu vodního mlýna, který byl v minulosti součástí vodní soustavy. Vodopád je přístupný z Dolního Žlebu, po levém břehu Labe, po jeho proudu. Blízko vodopádu vede cyklotrasa, která má upravený povrch. Můžete se tedy k němu vydat i na kole a dokonce i na in-line bruslích. Po stezce dojedete až do Německa, do nedaleké obce Bad Schandau. Začátek cyklostezky naleznete nedaleko zastávky vlaku Děčín – Prostřední Žleb. Výlet si můžete naplánovat na stolovou horu Kvádrberk, která se tyčí nad městem Děčín, po pravém břehu Labe. Pokud vystoupáte na její vrchol, naskytne se vám nádherný výhled, především na samotné město, ale také do údolí Labe. Zdejší vyhlídkové místo má poměrně dlouhou historii. Koncem 19. století zde byla vybudována, na počest stříbrné svatby Františka Josefa I. a císařovny Sissi, Císařská vyhlídka, jejíž součástí byl areál s promenádou a lavičkami. Později zde byl vystaven ještě výletní hostinec. Do dnešních dob se však zachovaly jen zbytky zdiva. V současné době je oblíbeným místem především lesopark, který se v těchto místech nachází.

Vydejte se po zajímavých stezkách

Oblast nenabízí nejen levné ubytování Hřensko, ale také zajímavé a naučné stezky. Patří mezi ně i okružní trasa Naučná stezka Růžová, která prochází územím Národního parku České Švýcarsko a Chráněnou krajinnou oblastí Labské pískovce. Její začátek naleznete v obci Růžová, která patří mezi nejstarší osady oblasti Českého Švýcarska. Do obce vede silnice nebo se sem dostanete přímou autobusovou linkou z nedalekého města Děčín. Začátek stezky se nachází právě u autobusové zastávky, kde je i výchozí bod jedné z místních cyklotras. Co vás na trase čeká? Spoustu zajímavých zastávek a několik odboček k dalším okolním turistickým cílům. Těšit se můžete na nádhernou přírodní krajinu, dechberoucí výhledy a informační panely s přírodními i historickými zajímavostmi. Cesta stezky se klikatí rozmanitým terénem – polem, loukami, lesem, hlubokými kaňony, ale i chráněnou krajinou. Cestou není možno zakoupit si žádné občerstvení, poslední možností je právě osada Růžová, kde stezka začíná. Východně od Hřenska se nachází Gabrielina stezka, která je spojnicí Mezní louky a Pravčické brány. Je přístupná celoročně a nabízí zhruba šestikilometrovou vyhlídkovou trasu.

Hotel PrahaHotel Praha
Řadí se mezi velmi oblíbené turistické stezky, neboť prochází nejkrásnějšími místy Českého Švýcarska. Jméno stezka dostala podle sestry knížete Edmunda Claryho-Aldringena, který byl místním turistickým průkopníkem. Pokud si chcete vychutnat všechny její vyhlídky v klidu a bez houfů turistů, vydejte se na ni během jara nebo pozdního podzimu. Také v zimě je procházka možná.

Různé možnosti ubytování Hřensko

Vzhledem k tomu, že Hřensko a jeho okolí nabízí velké množství zajímavostí, dostatek značených a udržovaných turistických i cyklistických tras, vyplatí se zajistit si zde ubytování Hřensko a vychutnat si alespoň část z toho, co oblast svým návštěvníkům nabízí. Nabídka ubytování je dosti široká. Chcete-li mít pro svůj pobyt dostatek klidu, pak si zarezervujte Hřensko ubytování v soukromí. Další možností je pak nějaký penzion Hřensko. Hledáte-li více turistických služeb na jednom místě, pak je jasnou volbou pro ubytování nějaký Hřensko hotel. Nejste-li nároční a hledáte něco pouze pro přespání, pak se nabízí levné ubytování Hřensko v turistických ubytovnách.

Názory a doporučení

DANA Dobra
napadlo trochu sněhu a ta Marianka no nadherná.

DANA Dobra
Zde není co hanit vše zde je OK