Zadejte kritéria
Nemáte čas hledat? Pošlete poptávku více ubytování najednou!
Poptávka funguje tak, že zadáte své kritéria a potvrdíte. My ho rozpošleme všem vyhovujícím ubytování, které vám pošlou svou nabídku pokud jsou volné. Ušetříte čas a můžete si vybírat! Kritéria si nastavte ve vyhledávání, vyplňte své kontakty a stiskněte Odeslat poptávku.

Počet vyhovujících objektů:

Snažte se zadat co nejpřesněji kritéria, aby vás nekontaktovalo příliš mnoho ubytovatelů. Prohlédnout vyhovující ubytovací zařízení


Zrušit poptávku

Vyberte si z největší zabídky až 6 ubytování Děčín

ExteriérExteriérTerasaLožniceObývací pokojKuchyňKuchyňObývací pokojKoupelnaTerasa
Komfortní ubytování
Děčín - Nové Město • 4 osoby, 1 ložnice. Na okraji obce. Pes povolen.
Bez recenzí
od 1850 Kč / chata / noc
Apartmán Pod VyhlídkouKuchyněKoupelnaVýhledApartmán Pod VyhlídkouApartmán Pod VyhlídkouApartmán Pod VyhlídkouApartmán Pod VyhlídkouApartmán Pod VyhlídkouApartmán Pod Vyhlídkou
 
Děčín - Loubí • 7 osob, 2 ložnice. Na okraji obce, u lesa, u řeky. Pes povolen.
4.9 2 recenze
od 1900 Kč / apartmán / noc
ExteriérTerasaHoupací síťKolaStanBungalovBungalovBungalovBungalovBungalov
Kemp poblíž aquaparku
Děčín • 8 chat, 40 osob, 8 ložnic. V obci, u koupaliště, u řeky. S možností stravování. Pes povolen.
Bez recenzí
od 800 Kč / chata / noc
ExteriérExteriérTerasaTerasaObývací pokojObývací pokojObývací pokojObývací pokojKuchyňkaKuchyňka
Apartmán pro rodiny s dětmi blízko Českého Švýcarska
Děčín • 4 osoby, 1 ložnice. Na okraji obce. Pes povolen.
Bez recenzí
od 1850 Kč / chata / noc
Hotel a restaurace KocandaHotel a restaurace KocandaHotel a restaurace KocandaWellnessNadstandardní pokojNadstandardní pokojStandardní pětilůžkový pokojStandardní dvoulůžkový pokojAntialergický pokojAntialergický pokoj
Nechte se okouzlit Českým Švýcarskem!
Děčín - Staré Město • 18 pokojů, 53 osob, 18 ložnic. V centru obce, u řeky. Vířivka, sauna, s možností stravování. Pes povolen.
Bez recenzí
od 700 Kč / osoba / noc
ExteriérExteriérObývací prostorObývací prostorLožniceLožniceLožniceLožniceLožniceObývací prostor
Poznejte nádhernou oblast Českého Švýcarska!
Arnoltice • 11 osob, 4 ložnice. V obci, u řeky. Pes povolen.
Bez recenzí
od 1840 Kč / chata / noc
Nemáte čas hledat ubytování? Pošlete poptávku!

25+ tipů kam jít na výlet v Děčíně

Děčín je ideálním výchozím bodem pro poznávání severních Čech a oblasti Česko-Saského Švýcarska. Přírodní krásy, pískovcové stěny, Labský kaňon, zámky, hluboké lesy, řada atrakcí a neopakovatelný charakter lákají každoročně řadu českých i zahraničních turistů. Největší památkou tohoto historického města je zámek na skále nad Labem, který založil Přemysl Otakar II. Zajímavostí je, že jde o nejníže položené město ČR. Ať už míříte na výlety, za kulturou, nebo na hrady, vybírat můžete z široká nabídky ubytování Děčín.

Aquapark Děčín

Aquapark DěčínAquapark Děčín
Aquapark Děčín nabízí milovníkům vodních radovánek spoustu atrakcí a zábavy, krytý bazén a dva venkovní bazény. Najdete tu i brouzdaliště pro malé děti. V kryté části se nachází i dva teplé vířivé bazény, tři tobogány, dvě sauny, solária, masáže. Děti potěší vodní hřib, divoká řeka a mnohem víc. Pokud navštívíte Děčín, určitě si nenechte tuto atrakci ujít. Plavecký areál Děčín patří k nejmodernějším v republice.

Hrad Vrabinec

Tato zřícenina hradu na pravém břehu Labe nad obcí Těchlovice u Děčína upoutá pozornost na velkou vzdálenost. Pozůstatky hradu z 12. století na vysoké a obtížněji přístupné skále lákají k procházkám a odměnou jsou krásná panoramata a výhledy. Hrad Vrabinec se nachází ve stejnojmenné rezervaci na návrší nad Rychnovským potokem. Můžete se těšit na úchvatné výhledy na Labe a okolní zalesněné kopce.

Klopotský vodopád

Čtyři metry vysoký Klopotský vodopád se nachází v dolní části u obce Dolní žleb u Děčína na hranici s Německem. Divoký vodopád patří k bývalému mlýnu a padá do vodní nádrže. Je umělý a vznikl jako napájecí vodní soustava s jezírkem k pohonu mlýnského kola. Pokud chcete vodopád vidět, musíte jít z Dolního Žlebu po levém břehu Labe po proudu řeky a u hraničního přechodu zabočit vlevo pod železniční most. Dále stoupáte po cestě kolem zřícenin bývalých budov mlýna Gelobtbachmühle k nádrži mlýnského náhonu. V létě je tu příjemné koupání v klidu stranou od lidí.

Koupaliště Povrly

Hrad VrabinecAutor: Petr Kinšt – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0
Hledáte v horkých letních dnech příjemné osvěžení ve vodě nedaleko Ústí nad Labem? Koupaliště Povrly je skvělou volbou během prázdnin i teplých dnů, kdy si chcete zasportovat, odpočinout si a zaplavat. Bazén je dlouhý 50 metrů a hluboký 3 metry. Pro děti je tu dětský bazén se skluzavkou a hřiště. Na své si přijdou i příznivci volejbalu. Pokud hodláte zůstat déle, je tu i možnost ubytování v chatkách.

Naučná stezka Růžová

Naučná stezka Růžová prochází územím Národního parku České Švýcarsko a Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Tato 10 km dlouhá pěší okružní cesta deseti informačními panely vás seznámí s přírodními zajímavostmi a bohatou historií nádherné okolní krajiny mezi obcemi Růžová a Jetřichovice. Ujdete ji za 4 až 5 hodin a vede k romantické ruině Dolského mlýna, kde se natáčela pohádka Pyšná princezna.

Ploučnická vyhlídka

Jihovýchodně od Děčína nad Benešovem nad Ploučnicí se nachází Ploučnická vyhlídka uprostřed lesa s panoramatickými pohledy na město i údolí řeky. Tento volně přístupný 10 metrů vysoký altán s arkádami se nachází na stráni na Vraním vrchu ve výšce 220 m n. m. a je dostupný i pro méně zdatné výletníky. Na střechu altánu je vyvedeno schodiště, jde tedy o minirozhlednu. V centru města začíná asi půlkilometrová turistická značka, která dovede návštěvníky až na vrchol.

Rozhledna Děčínský Sněžník

Rozhledna Děčínský SněžníkAutor: User:Miaow Miaow – Vlastní dílo, Volné dílo
Krásná pískovcová rozhledna Děčínský Sněžník západně od Děčína měří 33 metrů a na otevřenou vyhlídkovou plošinu vede 153 schodů. Z vrcholu nejvyšší stolové hory České republiky je krásný výhled na Lužické hory, Českosaské Švýcarsko, a vidět je Špičák, Sokolí vrch, Buková hora nebo Milešovka, ale i Drážďany, Jedlová, Ještěd a Sněžka. Nedaleko jsou i Tiské skály. Kamenná rozhledna vznikla jako jeden ze základních bodů trigonometrické sítě, na kterých se dohodlo Rakousko, Sasko a Prusko. Postavil ji v roce 1864 nechal hrabě František A. Thun.

Rozhledna Růženka

Rozhledna Růženka se nachází na kraji obce Růžová na Děčínsku v Národním Parku České Švýcarsko u Labských pískovců a vede k ní asi 1 kilometr dlouhá cesta. Kopulovitým tvarem a kruhovými okny připomíná ponorku z Verneovek nebo Kaplického chobotnici. Na Pastevním vrhu nejsou stromy, protože se tu pásal dobytek a nyní tu stojí 6 metrová betonová stavba s krásnými výhledy na Děčínské stěny, České středohoří, Lužické hory a Saské Švýcarsko. V případě dobré viditelnosti odsud uvidíte i Pravčickou bránu, Jedlovou, Studený vrch, nebo německé Sasko. K Růžence dojdete po naučné stezce od křižovatky cest z Růžové na Kamenickou Stráň a Růžovský vrch. Z parkoviště u kostela svatého Petra a Pavla v Růžové je cesta po zelené turistické trase asi kilometr.

Další rozhledny v okolí

V blízkém okolí vám doporučujeme navštívit i další rozhledny, jako jsou rozhledna Janovský vrch, rozhledna na Sokolím vrchu, rozhledna Pastýřská stěna a rozhledna Velký Chlum. Ze všech se vám naskytne krásný výhled na blízké okolí.

Růžová vyhlídka

Termální koupaliště Benešov nad PloučnicíTermální koupaliště Benešov nad Ploučnicí
Růžová vyhlídka patří mezi nejkrásnější panoramatické výhledy na Labe a zalesněné kopce a skály v okolí. Ze skály o výšce 432 metrů nad mořem asi 4 kilometry severně od Děčína nabízí úchvatný zážitek v každém ročním období. Ploché skály s lavičkou obehnané zábradlím umožňují pozorování i pořízení krásných fotek. Pokud navštívíte Děčín, určitě ji nevynechejte. Vidět je až desítky kilometrů do hlubokého kaňonu Labe až na město Děčín. Nejlépe se na Růžový hřebe - vyhlídku dostanete pěšky po červené turistické lesní cestě v délce 15 kilometrů z Děčína do Hřenska. Pokud máte auto, bližší je trasa z Bynovce 1 kilometr po zelené a pak 1,5 kilometr po červené.

Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Hledáte v letních dnech, kde se osvěžit? Pokud jste zavítali do Benešova nad Ploučnicí, určitě navštivte místní termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí, kde najdete velký bazén s teplotou 26°C, brouzdaliště pro děti. Pro milovníky sportu je připraven plážový volejbal nebo nohejbal, ale i stolní tenis nebo tenisové kurty. Můžete si lehnout na trávu a občerstvit v některé restauraci. Pokud tu chcete zůstat déle, je možné se tu ubytovat v chatkách, apartmánech, stanech nebo karavanech. Můžete si dopřát i táborák na místním ohništi. Otevřeno je od července do září.

Vyhlídka Belvedér

Tato okouzlující panoramatická vyhlídka nad Labem patří mezi nejkrásnější a nejstarší v Českém Švýcarsku. Skýtá výhledy na Labský kaňon a je snadno dostupná autem. Stupňovitá terasa na vysoké pískovcové skále se vypíná do výšky 160 metrů, a je vystavena na počátku 18 století. Z vyhlídky jsou viditelné stolové hory Zirkelstein, Kaiserkrone, severní Německo, a Dolní Žleb. Těšit se můžete na úchvatné západy slunce. Dříve se tu konaly i koncerty pro šlechtu. Na vyhlídku Belveder vede červená turistická značka z Labské stráně. Patří mezi nejkrásnější v Čechách, proto si ji při svých cestách po Děčínsku určitě dopřejte.

Zoologická zahrada Děčín

ZOO Děčínhttps://www.zoodecin.cz/
Ideální místo pro rodiny s dětmi a milovníky zvířat při návštěvě Děčínska je Zoologická zahrada Děčín. V lesoparku na okraji města v části Podmokly najdete asi 150 druhů zvířat se vzácnými druhy jako je levhart obláčkový, medvěd grizzly, tapír nebo chapán a mořským akváriem ukazujícím život korálového útesu. Najdete tu přednášky, diskuse a výukové programy pro školy. Určitě ji při návštěvě Děčína nesmíte vynechat. Na koho s ještě můžete v Zoo Děčín těšit? Domov tu našla lama alpaka a vikuňa, puma jaguarundi, kapybara, australský klokan, kozorozi, lemuři, makak, mangusta, rys ostrovid nebo zebu. Naleznete zde i expozici Rajské ostrovy Děčín, která je oddělenou expozicí děčínské zoo. Tato expozice nabízí netradiční pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin.

Zámek Benešov nad Ploučnicí

Zámek Benešov nad Ploučnicí je jedinečnou ukázkou architektury z období přechodu vladislavské gotiky a renesance – tzv. saské renesance. Proto patří mezi nejvýznamnější dochované památky v ČR. Uvnitř tří zpřístupněných zámků (Horní zámek, Dolní zámek a Wolfům palác) se nachází bohatě vybavená dobová expozice mapující život šlechty a majitelů, dobové bydlení, středověké interiéry, lovecká zbrojnice, taneční sál, obrazová galerie, sochy, epitafy, původní malby i stropy. Jedinečnou renesanční podobu obou zámeckých objektů citlivě doplňují zdejší expozice dobového nábytku, porcelánu, zbraní, obrazů a grafik i uměleckých řemesel, evokující život drobné šlechty na panském sídle v 16. a 17. století. Na zámeckém nádvoří je umístěna kopie sochy Tritona od holandského mistra Adriana de Vries.

Zámek Děčín

Zámek DěčínAutor: Ondřej Koníček, Volné dílo
Výraznou dominantou města Děčín je krásný zámek Děčín s výraznou věží, tyčící se na skále nad Labem. Ideální pro rodinné i romantické výlety na pískovcové skále nad soutokem s Ploučnicí. Tato kulturní památka má bohatou historii, od středověkého hradiště, přes gotický hrad, renesanční zámek a pak barokně klasicistní stavbu. Zalíbila se i skladateli Fryderyku Chopinovi. Okouzlující zámek s Růžovou zahradou a velkou barokní konírnou nabízí několik prohlídkových tras (Zlatá léta děčínského zámku, Na návštěvě u knížete Františka Thuna nebo Barokní perly zámku). K procházkám lákají krásné jižní zahrady zámku, nebo kostel s barokním uměním. Odměnou za výstup na zámek budou výhledy na řeku Labe, protější skály a zalesněný kaňon.

Další zajímavosti, které na Vás v Děčíne čekají

Dovolená v Děčíne nabízí mnoho dalších zajímavých míst. Za zmínku stojí Oblastní muzeum v Děčíně, které se může pochlubit skutečným unikátem, kterým je stálá expozice gotického umění na Děčínsku. Tato expozice představuje to nejcennější, co se z období gotiky zachovalo v tomto regionu. Na pravé straně řeky Labe se týčí stolová hora Kvádrberk, z které je nádherný výhled na Děčín a do údolí Labe. Zajímavá je také Petřínská stezka a Via ferrata Děčín. Milovníci adrenalinu si užijí let balonem Děčín.

Ubytování v Děčíně

Chalupa StudenýChalupa Studený
A jaké je vhodné ubytování Děčín? Můžete vybírat z různých variant jak jsou hotely Děčín, penziony Děčín, ubytovny, nebo apartmány Děčín. Hotely v Děčíně patří k dražším a luxusnějším variantám po klienty, kteří ocení pohodlí. Ubytovna v Děčíně je levnější variantou ubytování v Děčíně. Pokud si vystačíte se skromnějším ubytováním, v Děčíně najdete pěkné ubytovny na prodloužený víkend i delší dovolenou, nebo služební cesty. Ceny ubytovny Děčín se pohybují od 100 korun za noc. Ubytovny v Děčíně se liší kvalitou, cenami, službami, a kapacitou osob. Levné ubytování Děčín zpříjemní pobyty na maximum, ať už budete prozkoumávat Děčínský zámek, hrad Vrabinec, vyhlídky nebo Labské pískovce, či Pravčickou bránu. Ubytování vám poskytne také penzion v Děčíně, kde bývá také navíc společenská místnost, nebo třeba snídaně donesené až na pokoj. V ceně je i parkování a v některých penzionech bývá k dispozici úschovna pro vaše kola.

Názory a doporučení

Lucie Kornalíkovà
Pravčická brána doporučuji po červené je to delší ale méně náročné...úžasná cesta ...Tiské skály , výlez na pastýřskou stěnu, cyklostezka podél řeky , prohlídka zámku

DANA Dobra
napadlo trochu sněhu a ta Marianka no nadherná.

DANA Dobra
Zde není co hanit vše zde je OK