Zadejte kritéria
Nemáte čas hledat? Pošlete poptávku více ubytování najednou!
Poptávka funguje tak, že zadáte své kritéria a potvrdíte. My ho rozpošleme všem vyhovujícím ubytování, které vám pošlou svou nabídku pokud jsou volné. Ušetříte čas a můžete si vybírat! Kritéria si nastavte ve vyhledávání, vyplňte své kontakty a stiskněte Odeslat poptávku.

Počet vyhovujících objektů:

Snažte se zadat co nejpřesněji kritéria, aby vás nekontaktovalo příliš mnoho ubytovatelů. Prohlédnout vyhovující ubytovací zařízení


Zrušit poptávku

Vyberte si z největší zabídky až 2 ubytování Plzeň

Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 2Apartmán č. 2Apartmán č. 2Apartmán č. 2Apartmán č. 3Apartmán č. 3Apartmán č. 3
Apartmány - byty s výhodnou polohou 350m od hlavního nádraží Plzeň.
Plzeň • 11 apartmánů, 37 osob, 18 ložnic. V centru obce. Pes není povolen.
4.8 13 recenzí
od 549 Kč / osoba / noc
ExteriérKoněExteriérTerasaLožniceLožniceSpolečenská místnostSpolečenská místnostJídelní posezeníJídelní posezení
Ubytování vhodné pro oslavy a firemní akce
Zruč-Senec - Senec • 11 osob, 2 ložnice. Na okraji obce, u lesa, u řeky. Pes není povolen.
Bez recenzí
od 5000 Kč / chata / noc
Nemáte čas hledat ubytování? Pošlete poptávku!

11+ tipů kam jít na výlet v Plzni

Hlavní město plzeňského kraje s více než 150 tisíci obyvateli je čtvrtým největším městem v České republice. Na co všechno se tu můžete těšit? Jedním z nejnavštěvovanějších míst je určitě Zoo Plzeň. Ta vznikla již v roce 1926 v městské části Doudlevce a na dnešním Lochotíně působí od roku 1963. Jako jediná v České republice je zároveň sloučena s botanickou zahradou a v centru města má detašovanou moderní expozici Akva-tera. Nejnovějšími expozicemi je unikátní Svět v podzemí (který vznikl z válečného krytu), muzejní expozice Past na rovníku s poctou cestovatelské dvojice Zikmund a Hanzelka, dále skleník Mediteraneum a pavilon Amazonie. Nechybí ani expozice nejjedovatější hadi světa – Království jedu. Zoo je obohacena o doprovodný program – komentovaná krmení a sokolnické ukázky na amfiteátru. Pokud se chcete občerstvit, navštivte africkou restauraci Kiboko, Hospodu na statku či Sibiřský srub u tygrů.

Zoo PlzeňZoo Plzeň
Návštěvu zoologické zahrady lze spojit i s procházkou po prvním českém Dinoparku. Dinopark Plzeň je její součástí. Čeká tu na vás nespočet statických i pohyblivých modelů dinosaurů v životních velikostech, 3D kino, občerstvení, dětská hřiště a spousta dalšího. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit s rodinou, je to to pravé místo – vaše děti i vy se mnoho dozvíte i zažijete. Dinopark si lze prohlédnout samostatně nebo společně se zoo za zvýhodněné vstupné.

Rádi byste někam do přírody? Bolevecké rybníky, jinak také Bolevecká rybniční soustava, je rozsáhlým ekosystémem deseti rybníků v nivě Boleveckého potoka a jeho drobných přítoků na severním okraji Plzně. Spolu s okolními lesy je rybniční soustava významnou rekreační zónou, ale její hospodářské využití bylo omezeno. Plán založit nedaleko vsi Volevec (dnešní Bolevec) soustavu rybníků vznikl již v polovině 15. století. V té době totiž patřilo rybniční hospodářství spolu s pivovarnictvím k nejvýnosnějším odvětvím podnikání. Jako zástupce za architekturu se nabízí katedrála svatého Bartoloměje (původně kostel svatého Bartoloměje), gotický trojlodní chrám nacházející se na náměstí Republiky v Plzni. V roce 1995 byla zařazena mezi národní kulturní památky a její věž měřící 102,26 m je nejvyšší kostelní věží v Česku. Kostel je vybaven mnohými uměleckými díly. Najdete zde například Plzeňskou Madonu, sv. Bartoloměje nebo třeba evangelisty Jana, Lukáše, Matouše a Marka.

Plzeňské historické podzemí tvoří složitý systém chodeb, dvou až třípatrových sklepů a stovky studní pod historickým jádrem Plzně. Díky svému rozsahu 13 km chodeb se řadí k největším historickým podzemním systémům ve střední Evropě. Návštěvnický okruh je provozován Plzeňským Prazdrojem. Prohlídkový okruh je dlouhý skoro 800 metrů a začíná v tzv. lednici, odkud voda z tajícího ledu stékala níže a ochlazovala sklepy, ve kterých byly ukládány potraviny a u právovárečných domů v nich kvasilo i zrálo pivo. V dobách válek podzemí sloužilo také jako útočiště a zajištění komunikace pro plzeňské měšťany. Součástí prohlídky je kromě labyrintu chodeb a sklepů i historická vodárna z 16. století u parkánových hradeb s replikou vodního kola.

Plzeňské historické podzemíPlzeňské historické podzemí

V Plzni se můžete také vydat na rozhlednu Sylván. Jedná se o ocelovou věž společnosti T-Mobile Czech Republic s vyhlídkovou plošinou ve výšce 23 metrů. Věž má mohutný železobetonový základ a ocelovou pětidílnou konstrukci, která váží 44 tun. Pro výhled si vyšlápnete 122 schodů. Na severovýchodě uvidíte blízké sídliště Košutka. Východním směrem je vidět Doubravka a za dobré viditelnosti spatříte i Brdy. Na jihovýchodě je vidět centrum Plzně a za ním je dominantou zřícenina Radyně pod níž se nalézá Starý Plzenec.

Senecký rybník, zvaný též Senečák, je součástí rybniční soustavy na Boleveckém potoce. Na jihu břehu má přírodní charakter s porosty rákosu. Na severním břehu najdete písčitou pláž s borovým lesem, při hrázi pak starší chatu plaveckého oddílu s občerstvením pro veřejnost a patrovou skautskou klubovnu. Nad rybníkem se nachází poměrně vzácné bažinaté mokřadní olšiny s vyvinutým společenstvím vysokých ostřic. Rybník je hojně využívaný pro rekreaci a má i funkci chovu ryb, která však nesmí mít negativní vliv na kvalitu vody.

Západočeské muzeum v Plzni patří k největším muzejním ústavům u nás. Zároveň je střediskem vědecké práce v řadě vědních oborů. V současné době se muzeum skládá například z expozic: Pohledy do minulosti Plzeňského kraje - Archeologie Seznámení návštěvníků s osidlováním kraje od pravěku po raný středověk. Uvidíte fotografie, trojrozměrné artefakty a další unikátní exponáty. Umělecké řemeslo / Užité umění - v této expozici jsou vybrány materiály jako je sklo, keramika, porcelán, železo, cín a další, z nichž jsou vyrobeny různé produkty – sklenice, vázy či sochy. Speciální prostor je věnován Ladislavu Sutnarovi, představiteli vizuálního designu.

Západočeské muzeum v PlzniZápadočeské muzeum v Plzni
Plzeňská městská zbrojnice je největší dochovaná městská zbrojnice v Čechách se pyšní sbírkou gotických pušek, kamenných portálů ze zbořených plzeňských domů a částí původních městských hradeb. Příběh na niti - nahlédněte do minulosti a zjistěte, jak loutkářství začínalo. Expozice je zaměřená na historii, osobnosti i loutky samotné, se kterými můžete manipulovat a vyzkoušet si je. Samozřejmě je kladen důraz na marionety Spejbla a Hurvínka, kteří jsou plzeňskými rodáky.

Dalším tipem na výlet je Šlovický vrch. Vyhlídková mohyla na Šlovickém vrchu je 8 metrů vysoká a tvoří ji dvě vyhlídkové terasy. Na Šlovickém vrchu vysokém 431 m se nachází přírodní rezervace s divokými koňmi. Prostor býval v minulosti cvičištěm pro jízdu tankem, což okolní krajinu vážně poznamenalo. V boji proti agresivním porostům a druhům trav jsou zde poníci opravdovými pomocníky.

Máte rádi vědu? Techmania science center je jejím centrem. Expozice jsou navrženy tak, aby návštěvník hravou formou přišel na určité technicko-přírodovědné zákonitosti. Vyzkoušíte si tak na vlastní kůži, jak fungují věci, o kterých jste slyšeli pouze ve škole. Zjistit můžete například něco o lidském těle, obnovitelných zdrojích energie, fyzice, matematice či chemii. Exponáty jistě zaujmou malé i velké. Každý den je navíc doplněn o program plný pokusů.

Přírodní památka Čertova kazatelna se příkře zvedá hned při silnici z Plzně do Radčič, takže jej nemůžete přehlédnou. Zajímavý pohled na skalisko je od informační tabule, kde jsou vidět skalní věžice nebo od řeky, kde můžete na skále spatřit nevelký zámeček. Čertova kazatelna dostala svůj název pravděpodobně podle tvaru skalních věžic, které svým uskupením připomínají kazatelnu. Příkré erozní svahy vznikly přímou vodní erozí řeky Mže při zahlubování údolní soustavy.

Pivovarské muzeum v PlzniPivovarské muzeum v Plzni
Pokud se chcete dozvědět něco o pivovarnictví, určitě navštivte Pivovarské muzeum v Plzni, které se nachází v původním právovárečném domě z 15. století a je tak jediné svého druhu na světě. Díky expozici si prohlédnete původní pozdně gotickou sladovnu s humny, hvozdem a valečkou, dozvíte se něco o historii, pivních kuriozitách (nejmenší džbánek na světě, obří korbel ze Sibiře) a pro starší 18ti let je na závěr připravena ochutnávka Pilsner Urquell. Prohlídku lze absolvovat s průvodcem i bez něj. Plzeň je především známá pro své skvělé pivo Pilsner Urquell nebo Gambrinus, ale také svými kulturními domy a divadly. Roku 2015 bylo toto město vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury. Při návštěvě se můžete vydat po stopách historie, nebo zažít nezapomenutelné momenty a zábavu na některých místech, které jsou vypsány výše.

Ubytování v Plzni

Co se týče ubytování Plzeň, nabízí se hotely Plzeň, ve kterých si jistě užijete pohodlí. Nebude problém ani váš domácí mazlíček, které můžete vzít za poplatek s sebou. Potřebujete zaparkovat? U hotelů v Plzni je k dispozici bezplatné nebo zpoplatněné parkoviště. Součástí prostoru je restaurace, ve které se můžete najíst. Snídaně bývají součástí balíčku. Vybírat můžete z tříhvězdičkových, čtyřhvězdičkových hotelů, ale i hotelů bez hvězdičky. Najdete zde jistě i wellness hotel Plzeň.

MB Ranch SaloonMB Ranch Saloon
Jestliže máte raději penziony Plzeň, ani s nimi nešlápnete vedle. Stejně jako v hotelech na vás čekají ve vybraných penzionech snídaně v ceně, parkování zdarma či ubytování s mazlíčkem. Samozřejmostí je bezdrátové připojení k Wi-Fi nebo televize na pokoji. Když už mluvíme o pokojích, k dispozici jsou apartmány, dvojlůžka či například čtyřlůžka (v každém se to různí). Toužíte po wellness pobytu? I takové služby některé penziony v Plzni nabízí!

Pokud sháníte ubytování, ve kterém budete sami sobě pánem, doporučujeme zvážit apartmány Plzeň. Na pokoji máte vlastní kuchyňku a sociální zařízení. Ubytovat se takto můžete ve dvojici, trojici nebo čtveřici. Budete mít pocit, že jste ve vlastním bytě a budete mít dostatek soukromí – ideální varianta pro páry. Apartmánové pokoje nabízejí jak hotely, penziony, tak zařízení specializovaná přímo na tento typ ubytování či soukromí majitelé. Oceníte také možnost pronajmutí chaty Plzeň, kde můžete strávit víkend, ale třeba i týden. Skvělá příležitost vyrazit s partou za zábavou!

Sháníte-li levné ubytování Plzeň, vyzkoušejte ubytovnu v Plzni či již zmíněné penziony v Plzni, jejichž cena se pohybuje i v nižších hladinách, stačí pouze hledat. Neočekávejte ale takový luxus, cena odpovídá kvalitě. Nicméně pro osoby, které raději ušetří za ubytování a více investují do vzpomínek se to vyplatí. Teď už víte, kam se v Plzni vydat a kde se nechat ubytovat. Užijte si výlet či dovolenou v Plzni a poznejte místa, která stojí za vidění.