Zadejte kritéria
Nemáte čas hledat? Pošlete poptávku více ubytování najednou!
Poptávka funguje tak, že zadáte své kritéria a potvrdíte. My ho rozpošleme všem vyhovujícím ubytování, které vám pošlou svou nabídku pokud jsou volné. Ušetříte čas a můžete si vybírat! Kritéria si nastavte ve vyhledávání, vyplňte své kontakty a stiskněte Odeslat poptávku.

Počet vyhovujících objektů:

Snažte se zadat co nejpřesněji kritéria, aby vás nekontaktovalo příliš mnoho ubytovatelů. Prohlédnout vyhovující ubytovací zařízení


Zrušit poptávku

Vyberte si z největší zabídky až 0 ubytování Ostrava

Nemáte čas hledat ubytování? Pošlete poptávku!
Nenašel jsem žádné výsledky pro dané kritéria
Zkuste další hledání

16+ tipů kam jít na výlet v Ostravě

Ostrava je statutárním městem Moravskoslezského kraje a také třetí největší město v České republice. Známá byla v minulosti především svým hornickým a hutnickým průmyslem. Mezi ostravské rodáky se řadí například Richard Krajčo, Věra Chytilová, Jaromír Nohavica nebo Ivan Lendl. Najdete tu několik technických památek, kostelů, ale také spoustu tipů do přírody. V krásném okolí ostravské Stromovky se na rozloze 100 hektarů nachází druhá největší zoologická zahrada, která chová přes 435 druhů zvířat. V Zoo Ostrava se můžete těšit na komentovaná krmení, prohlídky skleníků, posezení a občerstvení, možnost jízdy Zoo vláčkem, Safari expresem i suvenýry. Součástí areálu je botanický park s o něco menší rozlohou 93 hektarů, za to však s překrásnými a extrémně vzácnými exempláři – například největší kolekcí rododendronů a azalek u nás. Ostravská zoologická zahrada je ideálním místem pro celodenní rodinný výlet.

Zoo OstravaZoo Ostrava
13 kilometrů od centra Ostravy lze zavítat do zábavně-vzdělávacího parku DinoPark Ostrava pro děti všech věkových kategorií. Až 70 věrných statických i robotických paleontologických modelů si můžete prohlédnout a dočíst se o nich zajímavosti zábavnou formou. Na vyřádění je tu velké množství atrakcí jako Paleontologické hřiště, prolézačky a houpačky. Nechybí ani 3D kino, kde zhlédnete film o přeměně dvou kamarádů Fina Dina a Diny Miny. Pokud máte doma zvědavce, určitě to pro ně bude zážitek. Rodiče se mohou občerstvit v DinoCafé či DinoGrilu nebo zakoupit něco na památku v DinoShopu.

Ideálním místem pro odpočinek po práci či po výletě je Bolt Tower neboli šroubová věž, která byla postavena roku 2015. Uvnitř věže o výšce 77 metrů se nachází útulná kavárnička, ve které se kromě vychutnání dobré kávy dozvíte i něco o historii hutnictví. Původně měla stavba o 25 metrů méně, ale nástavbou, která symbolizuje oheň, který nad Vysokou pecí vzplál, se vyvýšila. Tato věž je nejvyšším geografickým bodem v Ostravě.

Při soutoku řek Ostravice a Lučiny blízko dvou hojně využívaných cyklostezek stojí od druhé poloviny 13. století překrásný Slezskoostravský hrad. Tato monumentální stavba nebyla po dlouhou dobu přístupná veřejnosti, nyní se do ní ale můžete bez problémů podívat. Nabízí expozice jako například:, Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty, Erbovna, Kaple, Kovárna, Mučírna, Obřadní síň, Zbrojnice. Kdyby se vám náhodou stalo, že nestihnete prohlídku, můžete si u pokladny či na jiných místech hradu naskenovat do telefonu QR kód, díky kterému si poslechnete výklad v češtině i angličtině. Kromě prohlídek se tu pořádají také různé akce. Hrad je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Slezskoostravský hradAutor: Michal Klajban – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0
Absolutně bezkonkurenční výhled poskytuje Halda Ema, která byla v roce 1861 vybudována při uhelné těžební jámě. Halda měla být původně zlikvidována, stala se ale památkou. Vznikla navážením hlušin z ostravského dolu Trojice a dodnes její nitro hoří, teplota zde dosahuje až 1500 °C, na jejím vrcholu tak nikdy nenajdete sníh. Díky takto vysoké teplotě se uvnitř vytvářejí nové nerosty – porcelanity a jaspisy. Dříve byla halda vysoká 327 metrů, vlivem hoření ovšem poklesla cca o 8 m. Na její vrchol se můžete dostat turistickou naučnou stezkou.

Zajímá vás nebo vaše ratolesti věda a technika? Tak to je pro vás ideálním tipem na výlet právě Svět techniky v Ostravě. Od roku 2014 se zde zábavnou formou představují vědecké a technické zajímavosti. Stálými expozicemi jsou Dětský svět (uvědomění si důležitosti pozice člověka a jeho vliv na životní prostředí – dekarbonizace planety, voda), Svět vědy a objevů (struktura světa kolem nás a technologie – matematika, lékařské technologie, nano a mikro, nové materiály, fyzika) a Svět přírody (chápání světa kolem nás – oáza železa, stromu, fauny a dalších). Kromě nich se tu uskutečňují dočasné výstavy, těšit se můžete i na 3D kino a Divadlo vědy.

Od první poloviny 19. století se v dolu Michal, pojmenovaném po dvorním radovi Michaelu Laierovi, těžil kámen a uhlí. V dnešní době je důl Michal v Ostravě jeden z nejlépe dochovaných těžebních areálů, uvidíte v něm expozice důlního měřictví, první pomoci, dispečinku a kancelář geologa. Je to ideální místo pro milovníky těžby a hutnictví, navíc je zapsáno na seznamu památek UNESCO jako národní kulturní památka.

E-motion parkE-motion park
Máte rádi adrenalin? Pak je pro vás super tipem na výlet E-motion park v Ostravě. Jedná se o rozlohou největší halu s dráhou pro elektro motokáry, které kromě skvělé zábavy poskytují také nulový zápach, jelikož jsou ekologické a výfukových plynů se tak nemusíte obávat. Vyzkoušíte si navíc závodní simulátory, virtuální realitu, herní konzole a nejlepší lyžařský trenažer v České republice. Uspořádejte tu teambuilding nebo vezměte rodinu či přátele na nezapomenutelný zážitek. Potřebujete zabavit své děti? Fungolf Ostrava by mohlo být to pravé místo. Na minigolfu a dětském hřišti pod jednou střechou si určitě vyhrají klidně po celý den. Pro starší, kteří si chtějí užít chvilky klidu se ve stejném areálu nachází i příjemné posezení s kavárnou. Součástí je také party room – místnost, kde se konají soukromé akce, školení, oslavy narozenin a podobné. Můžete si tu též klidně zastřílet z laserové zbraně.

Jednou nahoře, jednou (v) dole – to je Hornické muzeum Landek Park v Ostravě. Prohlídnete si sbírku staré důlní a záchranářské techniky, expozice si vyzkoušíte na vlastní kůži (fárání důlní jámou v původní těžní kleci, seznámení se s pracovními činnostmi v dole), celý areál je tak skvělým zážitkem. Dokonce se zde dá i kempovat ve vlastních stanech, karavanech či obytných vozech, nebo přespat ve stanovém táboře, které Landek park nabízí. Je horký letní den? Ideálním nápadem pro klidný výlet a zchlazení je koupaliště ve Staré Bělé. Dospělí si zaplavou ve 25 metrovém bazénu, děti si jistě užijí spousty zábavy v 10 metrovém bazénu, dětském brouzdališti, na dětském hřišti nebo třeba na trampolíně. V areálu koupaliště se nachází i tenisové kurty a občerstvení hned ve třech restauracích.

Hornické muzeum Landek ParkHornické muzeum Landek Park
Zažít opravdovou svobodu je nezapomenutelný zážitek na celý život. Tak jako vše, i Ostrava a její okolí je ve vzduchu ještě krásnější. Vyzkoušejte vyhlídkový let balónem Ostrava – pilot vám postup sestavení popíše, a pokud budete chtít, můžete si ho i sami vyzkoušet. Proletět se lze po celý rok, ovšem záleží na meteorologických podmínkách. Let trvá zhruba 50 až 90 minut a je vhodný pro děti od 8 let nebo výšky nad 140 cm, naopak těhotné ženy by se mu měly vyhnout. Proletět se můžete ve dvou nebo ve čtyřech a více lidech. Celá akce vás vyjde časově na 3–4 hodiny.

Pokud milujete přírodu a chcete se něco dozvědět, naučná stezka Heřmanický rybník, dlouhá 3 kilometry je ideální volbou. Nachází se zde odpočívadlo pro ty, které brzy bolí nohy, i ptačí pozorovatelna pro ty, kteří se zajímají o ptactvo – zahlédnout zde můžete ledňáčka říčního, slavíka modráčka nebo čolka velkého. Zajímá vás minulost tohoto moravskoslezského města? Prezentace společenskovědných a přírodovědných sbírek, historie města a okolní přírody, ukázky řemeslné výroby od cínu přes sklo až po porcelán – to vše vám může nabídnout stálá expozice Ostravského muzea. Kromě náhledu do minulých časů můžete zhlédnout i 3D film, který zachycuje Ostravu v současnosti. Zaujme vás také expozice hornictví či sbírka důlních lamp a přístrojů.

Pokud byste se rádi rozhlédli z větší výšky, vyzkoušejte rozhlednu Hošťálkovice, na kterou se dostanete po dvou stylových žebřících do výšky 8 metrů. I tato nepříliš vysoká rozhledna ale nabízí nádherný výhled na celou Ostravu. Při příznivých podmínkách a dobré viditelnosti lze dohlédnout až do Beskyd. Navštívit ji můžete volně po celý rok. Z dřevěné rozhledny Landek, která je stylizovaná jako posed, lze mít z výšky 7 metrů celou Ostravu jako na dlani. Když bude počasí přát, spatříte i Beskydy. Rozhledna je volně přístupná a bezplatná po celý rok, nachází se v již zmíněném Landek parku.

Ubytování Ostrava

Chalupa RoubenkaChalupa Roubenka
Ostravu obývá zhruba 283 000 obyvatel na rozloze 214 km2. Je výhodně umístěna – nachází se 10 kilometrů jižně od státní hranice s Polskem a 50 kilometrů západně od hranice se Slovenskem. Ostravu si zamilujete pro její dialekt, upřímnost a otevřenost místních. Pokud byste se tu chtěli ubytovat, máme pro vás nějaké tipy. V Ostravě se nachází nespočet hotelů, které jsou navíc velice prestižní. Spousta z nich má až čtyři hvězdičky a těšit se v nich můžete na snídaňové bufety, restaurace, Wi-Fi zdarma, fitness centrum nebo bar. Hotely v Ostravě nabízejí jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové pokoje či apartmány – ubytovat se tak může jednotlivec, páry i celá rodina s dětmi.

Pokud byste spíše stáli o penzion v Ostravě, který bývá zpravidla levnější variantou, najdete v něm až pětilůžkové pokoje či opět apartmány. Co se týče stravy, ta bývá buďto formou samoobsluhy ve sdílených kuchyňkách nebo v kuchyni na pokoji (apartmány) či v okolních restauracích. Parkování najdete často zdarma a někde vás dokonce ubytují i s domácím mazlíčkem. Ceny se liší v závislosti na počtu hvězd, ale věřte, že se tu nachází i v tomto případě opravdu luxusní ubytování. Jestliže máte rádi soukromí a nevadí vám se starat sám o sebe, doporučujeme apartmány Ostrava. Jsou přizpůsobeny tak, aby vypadaly jako byt (kuchyň, obývací pokoj, ložnice a koupelna) a vy se tak cítili jako doma. K dispozici budete mít mikrovlnnou troubu, lednici, sporák, rychlovarnou konvici a třeba i kávovar. V některých apartmánech si můžete vyjít na terasu nebo balkon. Pro páry nejlepší možnost ubytování v Ostravě.

Chcete-li si užít wellness, určité hotely Ostrava a penziony Ostrava jsou vybaveny krytým bazénem, saunou nebo vířivkou. Wellness hotel Ostrava nabízí i masáže. Kromě zaslouženého odpočinku se obklopíte nádherným prostředím a moderním vybavením ubytovacího zařízení. Jestliže chcete levné ubytování v Ostravě, zvažte například kemp, hostel, prohledejte penziony nebo vyberte ubytovnu, která má k dispozici vybavenou kuchyňku s posezením na každém patře, společné toalety a nachází se blízko centra. Ubytovna Ostrava má nízkou cenu, navíc se můžete nechat ubytovat dlouhodobě, třeba na měsíc, cena tak bude zvýhodněná.

Zalíbil se vám nápad s dlouhodobým pobytem v Ostravě? Kromě ubytoven můžete využít také vily, které jsou vhodné pro ty, kteří si potrpí na designu interiéru a chtějí být svými pány. Budete se cítit jako by byl prostor jen váš, protože vlastně napůl bude – stanete se dočasnými podnájemníky. Asi se shodneme na tom, že v Ostravě najdete nejen skvělé příležitosti na výlet za každého počasí, ale také parádní Ostrava ubytování, které dodá dovolené třešničku na dortu. Vyberte si to, co vám osobně nejlépe vyhovuje, a užijte si zážitek naplno, ať už to bude s kýmkoliv.